Прашајте го градоначалникотСредба со градоначалникот

preporaki baner
kvalitet vozduh
 

Буџет за 2019 година

Буџет за 2018 година

Буџет за 2017 година

Буџетите на општината за 2016 година и за претходни години, а и сите измени, дополнувања и ребаланси можат да се најдат во службените гласници од 2005-2019 кои се поставени на општинската веб страница или во делот општи акти.

Социјална карта на општина Струмица

Ракомет

Ракомет

РК ЗОМИМАК – М

Ракометниот клуб Зомимак М настапува во ракометната суперлига на Македонија. Минатата 2013/14 сезона го освои 3-то место.

Претседател: Славе Гошев

Директор: Сашко Брндевски

Тренер: Маријан Андонов

 

 

alt

 

alt

ЖРК СТРУМА

Формиран: клубот е формиран во 2010 година. Настапува во младинските првенства кои се во организација на Ракометната Федерација на Македонија. 

alt

 

 

 

 

© 2005-2018 Општина Струмица, ул."Сандо Масев" бр.1, 2400 Струмица, Република Македонија, тел.00389(0)34 348030, факс.(034)320544