Велосипедизам PDF Печати


ВЕЛОСИПЕДСКИ КЛУБ " СТРУМИЦА"

Првиот велосипедски клуб во Општина Струмица е формиран 2012 година со цел унапредување на велосипедизмот како спорт и рекреација и подигање на велосипедската култура.

Член на Велосипедската федерација на Македонија од 2012 година.

Клубот се натпреварува во официјалното велосипедско првенство на Македонија организирано од страна на Велосипедската Федерација на Македонија.

Тренер: Марјан Петровски (селектор на велосипедската репрезентација на Македонија)

Претседател: Дејан Џингарски


контакт: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

веб страна: www.vkstrumica.com

фејсбук: www.facebook.com/vkstrumica