Прашајте го градоначалникотСредба со градоначалникот

 

Буџет за 2018 година

Буџет за 2017 година

Буџет за 2016 година

Буџетите на општината за 2015 година и пред неа, а и сите измени, дополнувања и ребаланси можат да се најдат во службените гласници од 2005-2018 кои се поставени на општинската веб страница или во делот општи акти.

Социјална карта на општина Струмица

Младинскиот совет и СОУ „Јане Сандански“ утре ќе го одржат традиционалниот новогодишно-божиќен концерт

Младинскиот совет на општина Струмица во соработка со учениците од средното општинско училиште „Јане Сандански“ по седми пат го организира традиционалниот хуманитарен новогодишно-божиќен концерт.

Mултимедијалниот празничен концерт со наслов KING OF POP ќе се одржи на 4 јануари 2017 година со почеток во 19:00 часот во големата сала на НУЦК „Антон Панов“. Во него ќе учествуваат шеесетина талентирани средношколци кои ќе пеат, свират и танцуваат во чест на кралот на светската поп музика Мајкл Џексон.
Од Младинскиот совет велат дека со овој настан се вклучуваат кон донациите за Никола Новоселски кој има потреба од пресадување на матични клетки во Русија. Сите собрани средства преку влезници и дополнителни донации ќе бидат наменети за лекување на нашиот сограѓанин кој со неговото семејство четири години по несреќата не може да се израдува на најубавиот период од годината. Оние кои не може да присуствуваат на концертот може да донираат со купување карти за донации или на телефонските броеви: 143-116 (Телеком) и 143-476 (Vip/One).

© 2005-2018 Општина Струмица, ул."Сандо Масев" бр.1, 2400 Струмица, Република Македонија, тел.00389(0)34 348030, факс.(034)320544