Ракомет

Ракомет

РК ЗОМИМАК – М
Ракометниот клуб Зомимак М настапува во ракометната суперлига на Македонија. Минатата 2013/14 сезона го освои 3-то место.

Претседател: Славе Гошев

Директор: Сашко Брндевски

Тренер: Маријан Андонов

ЖРК СТРУМА

Формиран: клубот е формиран во 2010 година. Настапува во младинските првенства кои се во организација на Ракометната Федерација на Македонија.