Под покровителство на општина Струмица се одржа фестивалот на детски песни ЈОЈО PDF Print E-mail
Thursday, 22 June 2017 09:56

На големата сцена во центарот за култура „Антон Панов“, синоќа, се одржа четвртиот по ред ЈОЈО фестивал на детски песни. И годинава овој детски фестивал привлече големо внимание кај граѓаните кои ја наполнија салата и уживаа во настапите на 14 дечиња од Струмица, Скопје и Гевгелија кои пееја за музиката, љубовта, модата, слатките, принцезите, летото, децата, за Струмица. Во публиката беа и претседателот на Советот на општина Струмица, Јосиф Христов и членови на истиот.ЈОЈО фестивалот се одржа под покровителство на општина Струмица.

 
Костадинов присуствуваше на премиерната изведба на претставата „Кралството на Снежана и џуџињата“ PDF Print E-mail
Wednesday, 21 June 2017 13:43

Во Центарот за култура „Антон Панов“, синоќа, премиерно беше изведена претставата „Кралството на Снежана и џуџињата“ и краткометражниот филм „Сонуваме, остваруваме и љубов подаруваме“. На премиерата присуствуваа вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, претседателот на Советот Јосиф Христов и членови на истиот, потврдувајќи ја континуираната поддршка на Општината, која финансиски го поддржа и овој проект.  

 
Костадинов:Да се биде град – домаќин на „Арсенал кампот“ е голема чест PDF Print E-mail
Wednesday, 21 June 2017 09:27

Вршителот на должноста градоначалник, Костадин Костадинов и претседателот на Советот на општина Струмица, Јосиф Христов, ги посетија дечињата и нивните тренери – учесници на „Арсенал кампот“ во Струмица.

 
Костадинов: Рамазанските празнувања нека ви донесат мир, благосостојба и хармонија во вашите души и семејства PDF Print E-mail
Tuesday, 20 June 2017 09:31

Вршителот на должноста градоначалник на општина Струмица, Костадин Костадинов, уште еднаш потврди дека е голем почитувач на духовните вредности, заедништвото и разбирањето меѓу луѓето од различните верски заедници.

 
Костадинов: Последните три фестивалски вечери ќе бидат вистинска круна на овогодинешното издание на Струмица Опен фест PDF Print E-mail
Tuesday, 20 June 2017 07:55

Вршителот на должноста градоначалник Костадин Костадинов, Јосиф Христов претседател на Советот на општина Струмица, Петар Божинов и Томи Печков од здружението „Културен забавен живот“, на денешната прес конференција во домот на АРМ, ја презентираа културно – уметничката, едукативната и музичката програма, значењето и поддршката од општина Струмица  на шесттото по ред издание на Струмица опен фестивал кој годинава се одржува под мотото „Направено со љубов“ од 3 до 13 август. Презентирајќи ја музичката програма, Костадинов потенцираше дека последните три фестивалски вечери, ќе бидат вистинска круна на овогодинешното издание на Струмица Опен фест.На програмата годинава се најдоа 20 изведувачи од различни музички жанрови,  кои верувам дека ќе ги задоволат вкусовите на повеќе генерации љубители на музиката.

 
Костадинов присуствуваше на одбележувањето на 36 – годишнината од смртта на Боро Поцков PDF Print E-mail
Tuesday, 20 June 2017 07:51

Со пригодна свеченост, во малиот градски парк, беше одбележана 36-годишнината од смртта на борецот Боро Поцков – Мирко. На одбележувањето присуствуваа вршителот на должноста градоначалник Костадин Костадинов, претседателот на Советот на општина Струмица Јосиф Христов и членови на истиот, претставници на Општинскиот одбор на Сојузот на борците од НОАВМ и граѓаните поддржувачи, претставници на јавни институции и почитувачи на неговото дело.

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 2 of 14
 

E-newsletter